Çalık Hastanesi Personeli, seslerini duyurmayı başardı

Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi, yeni yapılacak ek bina ve gerçekleştirilecek olan tadilat çalışmasından dolayı sağlık hizmetine geçici olarak ara verdi.

 

Hastanenin hizmete ara vermesinden dolayı mevcut sağlık personeli, merkez hastanelerde görev yapmaya devam ediyor. 9 ile 13 yıl arasında değişen sürelerde Hasan Çalık Devlet Hastanesi'nde çalışan mutfak personeli ise işten çıkarılma endişesi ile karşı karşıya kalınca tepkilerini dile getirmişlerdi.

 

Hastane Başhekimliği ve yemek ihalesini alan yemek firması yetkilileri, personelin işten çıkarılma durumuna sessiz kalmadı. Konu ile alakalı hastane çalışanı Müşerref Çekici "Basında yer alan işten çıkarılma kaygımıza dair kısa süre içerisinde yanıt aldık. Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi Başhekimimiz Dr. Cumali Alan ve ihaleyi alan yemek firması yetkilisi, konuyla yakından ilgileneceklerini ve ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler. Hastanenin hizmete ara vermesinin işimizi olumsuz etkilememesi için gayret göstereceklerini ifade eden yetkililer, umudumuz oldu. Bizler çalışan personel olarak mağdur edilmeyeceğimizi düşünüyoruz. Bu noktada bizlere desteğini esirgemeyen yetkililerimize teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

 

Müşerref Çekici " Ben başta olmak üzere Hasan Çalık Devlet Hastanesi Mutfak Personeli Murat Okta, Aziz Kartal, Musa Demir, Ramazan Erol, Fadime Narinç, Başhekimimiz Dr. Cumali Alan'ın desteği ile mağdur olmayacağımızı düşünüyoruz." dedi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !